Web Tasarım Fiyatları

09 Mart 2017


Web tasarım işlemi yaptıracakların kafasındaki en büyük soru işaretlerinden biri de bu işlemin maliyetinin ne kadar olduğudur. Web sitesi fiyatları, hizmeti veren kişi veya ajansın bulunduğu konuma göre değişiklik gösterebiliyor. Bu fiyatlar arasında çok büyük oranlarda farklılıklar oluşabiliyor. Bu yazımızda, web sitesi yapma işlemi için talep edilen fiyatların neden büyük oranlarda farklılıklar gösterdiğinin üzerinde duracağız.  

Web Sitesi Hangi Durumlarda Uygun Fiyatlarla Yapılır?

- Kurulacak olan web sitesi, çalışmayı yapacak şirketin veya kişinin halihazırda elinde hazır bir şekilde mevcutsa, yani başka bir şirketin de kullanımında olan web sitesinin altyapısı kullanılarak size teslim edildiği taktirde uygun olacaktır.

- Template olarak satın alınabilen web sitesi şablonları üzerinde yapılacak geliştirmelerle müşteriye teslim edilen çalışmalar uygun fiyatlarla yapılır.

- Daha öncesinde yapıldıktan sonra, başka bir firmaya sunulmasının ardından beğenilmemiş, bekletilen web sitesi revize edilip sizin renklerinize uyarlanarak size teslim edilecekse düşük maliyetlerle satın alınılabilir.

- Kolaylaştırılmış, kullanışlı bir yönetim paneli, mobil cihazlara uyumlu tasarım (responsive), arama motoru optimizasyonu (SEO), gibi web sitesinde olmazsa olmaz olan, emek harcanarak kurgulanması gereken kriterlerden ve testlerden geçirilmeden web sitesinin teslim edilmesi durumunda talep edilen fiyat uygun olacaktır.

- Web sitesi yapımı konusunda deneyimsiz ve sitenin yapılmasından sonra gereken desteği vermek konusunda yetersiz olacak bir kişiye web sitesi yaptırırsanız, yine az miktarda gideriniz olacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz maddelerden de anlaşılacağı üzere, tasarım hizmeti ucuz olduğu zaman verilen hizmetin de kalitesi düşük oluyor. Web sitesi kurulumu için kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız, bu çalışma için bir bütçe ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız. 

Web Tasarım Fiyatları Neden Bu Kadar Farklılık Gösteriyor?

Web sitesi yapımında oluşan fiyat farklılıkları içerisinde birçok farklılık barındırıyor.  Web sitesi kurulum çalışmasını gerçekleştirecek firmanın bünyesinde istihdam ettiği çalışanlarının kalitesinden aldığı maaşlara, ikamet ettiği bölgedeki kira bedelinden kullandığı programların lisanslı olup olamamasına kadar birçok değişken, fiyat farklılıklarının ortaya çıkmasına neden oluyor. 

Hazırladığı web sitesini uzun süre kullanabileceğiniz, güncel tasarım ve yazılım kriterlerini bünyesinde barındıran ve teknik desteğine rahatça ulaşabileceğiniz bir ajansın hizmet ücretleriyle, hedefi yalnızca para kazanmak olan ajansların talep edeceği ücretler kesinlikle farklılık gösterecektir.