Mobil E-Ticaret Nedir?

1 Ağustos 2019


Neredeyse 25 yılı geride bırakan eticaret Türkiye'deki işletmelerin hem ulusal hem de uluslararası arenada boy göstermesi için büyük bir fırsat olmuştur. Hedeflerini iyi belirlemiş, müşteri kitlesini anlamış ve gerekli alt yapıyı son derece düzgün hazırlamış olan tüm işletmeler eticaret ile çok güzel yerlere geldil ve gelmeye de devam ediyor. İnternetten alışveriş artık oturmuş ve herkes tarafından kabullenilmiş bir durumdur. Aynı şekilde mobil telefon kullanımı masaüstü bilgisayar kullanımını da aşınca ortaya çok ilginç bir sonuç çıktı; mobil eticaret. Bu mobil eticaret sayesinde işletmeler siteye giriş anından sepete hızlı ve çok kolay gidilmesi için sitelerini düzenlediler. Biz de Alivre olarak eticaret yazılımı hizmetimiz ile hem özel yazılımlar sağlıyoruz hem de hazır eticaret scripti kullanıma sunuyoruz.

Mobil E-Ticaret Yazılımları

İşletmeler eticarete geçiş ile güzel bir alt yapı ve iyi bir çalışma kurgusu sayesinde internetin en büyük nimetlerinden faydalanıyor. Alivre olarak biz de hazırladığımız eticaret yazılımları sayesinde bir çok işletmeyi eticarete satışıdık. Her gün gelen siparişler ile işletmeler de satış yapmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Mobil eticaret kullanım oranının diğer cihazlara göre çok daha fazla olduğu büyük eticaret sitelerinin, Google'ın ve araştırma şirketlerinin hazırladığı raporlr ile ortaya konmuştur. Tüm bu araştırmalara ve uzmanların yorumlarına da bakıldığında bir eticaret sitesinin mobil öncelikli olması gerektiği anlaşılıyor. Ayrıca gelişen yazılım teknolojisi ile de daha hızlı ve kullanışlı eticaret yazılımları hazırlanmaktadır.

Mobil E-Ticaret Seo

Bir web sitesinin internetten müşteri kazanabilmesi için sosyal medya, reklamlar ve arama motoru olmak üzere 3 seçenek karışısına çıkar. Mobil eticareti düşündüğümüzde de bir işletmenin seo'yu pas geçmesi ölümcül bir hata olabilir. Daha önce paylaştığımız eticaret seo makalemizde de çeşitli tavsiyeler ve bilgiler vermiştik. O makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz. Mobil eticaret siteleri için hayati bir öneme sahiptir. Siteye mobil ile gelen bir ziyaretçi sitede aradığını kolayca bulmalı, ardından sepete hemen gidebilmeli ve gereksiz detaylara uğramadan ödeme yapabilmelidir. Ziyaretçiyi çeşitli formlara yönlendirmek müşteri kaybına neden olacaktır. Bu yüzden mobil eticaret için siteler hızlı, masaüstüne göre daha basit ve sepete kolay ulaşılır olmalıdır.