Web Siteniz İçin Google’ın Önemi

27 Mart 2017


Google, internet kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen arama motoru durumunda.  İnternet kullanıcıları, aradıklarını kolaylıkla bulduğu ve gerçek anlamda faydalandıkları için halihazırda Google’ı tercih ediyor. Aynı zamanda, Google sadece kullanıcılara değil web sitesi sahiplerine de çok faydalı olacak hizmetler sunuyor. Bu noktada Google’ı sadece arama motoru olarak değerlendirmek doğru olmayacaktır. 

 


Google’ın web siteniz için sunduğu hizmetler sayesinde, web sitenizi iyileştirilmek adına önemli bir desteğe sahip olmuş olursunuz.  Bu hizmetleri dijital reklamcılık, web site analizi ve raporlama olarak örnekleyebiliriz. 


Google’ın vermiş olduğu hizmetlerden faydalanarak web sitenize ait detaylı istatistiklere ulaşabilir, bu istatistikleri raporlayabilir ve geliştireceğiniz yeni stratejiler ile web sitenizin geleceği için faydalı çalışmalar yapabilirsiniz. 

 

 

Google’ın sunduğu hizmetler sayesinde firmanız adına pazarlama ve reklam çalışmaları da yürütebilirsiniz. AdWords hizmetini kullanarak Google ve Youtube üzerinden kurgulayacağınız reklam çalışmalarıyla potansiyel hedef kitlenize ulaşabilir ürün veya hizmetlerinizi geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Google Adsense sayesinde de sitenize reklam alabilir ve bu sayede reklam gelirleri de elde edebilirsiniz. Ayrıca, Google’da SEO çalışması yaparak, web sayfalarınızı kullanıcıların ulaşabilmesi için ön plana çıkarabilirsiniz. 

 

Türkiye’deki internet kullanıcılarının hemen hemen hepsi Google üzerinden arama işlemi gerçekleştiriyor. Bu durum web sitesi sahiplerini Google üzerinde çalışma yapmaya yönlendirmektedir. Google’ın sunduğu hizmetlerden etkili bir şekilde faydalanarak, web sayfalarınızı arama motorunda yoğunlukla vakit geçiren kullanıcılara ulaştırmış olacaksınız.  

 

Google üzerinde ulaşmak istediğiniz hedef kitlesine yönelik de çalışmalar da yapabilirsiniz. Detaylı bir şekilde belirleyebileceğiniz kriterlerle ulaşmak istediğiniz hedef kitleniz için çalışmalar yapabilirsiniz. Bu sayede çalışmalarınızın sonunda olumlu sonuçlarla karşılaşmış olursunuz. 


Detaylı Bilgi İçin Arayın