Sanal Mağaza Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

22 Şubat 2017


İnternet kullanıcılarının gün geçtikçe çoğalması ve akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla, kullanıcılar ticaret yapabilmek adına bazı fırsatlarla tanıştılar. Kullanıcılar, alışveriş ihtiyaçlarını sanal mağazalar aracılığıyla bir nevi butik sanal dükkanlarla gerçekleştirmeye başladı.

Kullanıcıların sanal mağazalara yönelmesi, fiziki mağaza sahiplerini veya sanal mağaza kurmak isteyenleri harekete geçiriyor. Sanal mağaza açmak fiziki mağaza açmak yerine daha maliyetsiz olduğu için bu girişimi yapabilecek kişileri cezbediyor.

 

Sanal Mağaza Nasıl Açılır ?

Bu konuda bir şeyler yapabilmek adına birçok seçeneğiniz bulunmakta şimdi bu seçeneklere göz atacağız.

 

Sanal Mağazanızı Yaygınlaştırın

Sosyal medya platformları internet dünyasında yoğun ilgi görüyor. Bu platformların sunduğu nimetleri faydalı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu platformlarda sahip olduğunuz sayfalarda ürün veya hizmetlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Yakınlarınızdan da bu tanıtımı yaparken, ürün veya hizmetlerinizi paylaşmak gibi yardımlar isteyebilirsiniz. Bu da yaptığınız işin daha çabuk yaygınlaşmasını sağlayacaktır.

 

Reklamın Gücünü Kullanın

Dünyanın en çok tıklama alan arama motoru Google, kendi ağı üzerinden reklam vermeye imkan sağlamaktadır. Google Adwords ile etkili reklamlar oluşturabilirsiniz. Direkt olarak sattığınız ürünü arayan ziyaretçilere AdWords sayesinde ulaşabilir, ölçeklediğiniz planlara rahatlıkla kısa bir zamanda ulaşabilirsiniz.
Sosyal medya platformlarında da reklam seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Özellikle Facebook ve İnstagram üzerinden düşük maliyetlerle oluşturabileceğiniz reklamlarla olumlu geri dönüşler alıp satışlarınızı arttırabilirsiniz.

 

Alıcıları Ödüllendirin

Sitenize üye olan müşterilerinize veya mail listenize abone olan müşterilerinize hediye çekleri dağıtacağınızı duyurun. Sosyal medya sayfalarınız üzerinden de yaratıcı kampanyalar kurgulayabilirsiniz. Üyelerinize veya sitenizden düzenli şekilde alışveriş yapan kişileri ödüllendirebilirsiniz.
Sattığınız ürünlerin yanında küçük hediyeler gönderebilirsiniz. Bu hediyeyi alan müşteriler, sosyal medya platformlarında firmanızı övücü içerikler oluşturarak ödüllendirecektir.

 

Video İçerik Oluşturun

Pazarlama çalışmalarınıza destek olarak video yayınları yapabilirsiniz. Bir topluluğun görebileceği bir ortamda, eğlenceli veya mesajını iyi veren etkileyici bir reklam, sosyal medya üzerinde de hızlı bir şekilde yayılabilir. Ayrıca, ürünlerinizin kullanımı, kurulumu gibi bilgiler içeren etkili video içerikler de üretip paylaşmayı unutmayın.

 

Blog Oluşturun

Sitenizde kaliteli içerikler oluşturarak, sitenize gelen ziyaretçileri içerik detaylarınızdan satış sayfanıza yönlendirebilirsiniz.
İçeriğinizin etkileyici bir şekilde oluşturmaya özen göstermelisiniz. Okunaklı yazılar ve bu yazılarda ilgi çekici görseller kullanmaya dikkat etmelisiniz. Birçok e-ticaret sitesinde e-ticaret bloğu mevcut durumdadır. Bu bölümde, tüketicilere ürünleri ile ilgili kaliteli içerikler sunabilirsiniz.

 

Kartvizit Ve Broşür Yaptırın

Web tasarımınızla ve sizi temsil eden logonuzla uyum sağlayacak bir kartvizit tasarlayın veya tasarlatın. Markalar tarafından daha öncesinde yapılmış tasarımları da inceleyebilirsiniz. Kartvizitinizin sitenizin kimliğini yansıttığına emin olmalısınız. Kartvizitinizi oluşturduktan sonra insanlar ile paylaşmaya özen göstermelisiniz. Yer aldığınız ortamlarda potansiyel müşterileriniz olabilecek insanlara kartvizitinizi uzatmaktan çekinmemelisiniz.
Ayrıca ürünlerinizi etkili bir şekilde sunacak broşür çalışmaları da yapabilirsiniz. Yaratıcı yöntemler kullanarak insanlara markanızı, ürün veya hizmetlerinizi broşür aracılığıyla da sunabilirsiniz.


Detaylı Bilgi İçin Arayın