Neden Google AdWords Reklamları

07 Şubat 2017


Reklam, herkes tarafından kabul edildiği gibi ticarette de çok önemli yere sahip bir kavram. Hem geleneksel ticarette hem de e-ticaret sisteminde reklamın gücünü kullanarak markanız adına çok olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Bir e-ticaret sistemi kurduktan sonra, Google gibi dünyanın en çok trafik alan sitesine reklam vermenin olumlu etkilerini değerlendirmeniz markanız adına çok önemli olacaktır. Peki AdWords ile reklam vermenin ne gibi avantajları vardır ? Bu yazımızda sizlere bu konuda fikir vermeye çalışacağız.

 

1- Reklam bütçenizi belirleyip, bütçenizce etkili reklam stratejileri üretebilirsiniz. Google’da reklam yayınlamak için en önemli kriter, reklamın sizin belirleyeceğiniz rakamlara göre şekillenecek olmasıdır. Özellikle sektörünüze bağlı olarak, belirli zamanlarda normalden daha fazla miktarlarda yaratacağınız reklamların size iyi geri dönüşler kazandırması yüksek bir ihtimaldir.

 

2- Tıklama başına ödeme esasına bağlı olarak çalışan AdWords reklamlarında, reklamlarınız gösterildiği zaman değil, reklamlarınız tıklandığı zaman ödeme yaparsınız. AdWords reklamlarında tıklama başına ödeyeceğiniz tutar, diğer reklam verenlerin ve sizin anahtar kelime başına ödemek için belirlediğiniz tutar kadar oluşmaktadır. Anahtar kelimelerin tutarları farklılık göstermektedir. Anahtar kelimeleri belirlemek için öncesinden detaylı bir araştırma yapılması da çok önemli bir durumdur.

 

3- AdWords reklamları sayesinde web sitenize gelen ziyaretçilerin müşteriye dönüşme oranı da oldukça yüksek oranlara sahiptir. Arayan kişiye hedeflenerek yayınlanan reklamlar tıklandığında ziyaretçiyi web sitenizde istediğiniz sayfaya yönlendirebilirsiniz. Ziyaretçinin web sitenize gelmesiyle satış yapma ihtimaliniz güçlenecektir. 

 

4- İstatistikler markanız açısından her zaman çok büyük önem taşımaktadır. AdWords reklamınızı tamamladıktan sonra elinize geçen istatistikleri dikkatli bir şekilde analiz ettiğiniz takdirde, markanız için gelecekte yapacağınız planlamaları oluşturmanız kolaylaşacaktır. AdWords reklamlarında gerçekleşen her işlem analiz edilmeye açık olacaktır.


5- Adwords reklamlarından tek başına fayda beklemek çok doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Öncelikle web sitenizin tasarımı özenli bir şekilde yapılmış olması, sitenizin kullanım açısından kullanışlı olması gibi unsurlarda reklamlardan olumlu sonuçlar elde etmeniz için önemlidir.


Etiketler : google, adwords, reklam
Detaylı Bilgi İçin Arayın