Google My Activity Nedir?

07 Nisan 2017


Google’ın kullanıcını deneyimini geliştirmek adına yaptığı önemli çalışmalardan biri de ‘Google My Actıvıty’. Bu hizmet, kullanıcıları Google hesaplarına bağlı olan My Activity istatistiklerine ulaştırıyor. Google My Actıvıty, internette ziyaret ettiğiniz siteleri, yaptığınız aramaları, alışverişleri, video aramalarını, ve Youtube servislerini nasıl kullandığınızı görüntülemenizi sağlıyor.

 


Google hesabınıza bağlı bir şekilde kaydedilen istatistiklerinize sadece siz ve Google erişebiliyor. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, tüm internet aktivitelerine ulaşıp bu aktiviteleri inceleyebiliyor ve isterse de bu aktiviteleri silebiliyorlar. 

 

İnternet kullanıcılarının ve internet üzerindeki kullanıcılar için çeşitli reklam çalışmaları yapan kişilerin işleri, bu hizmet sayesinde büyük ölçüde kolaylaşmış oluyor. 

 

Reklam verenler bu hizmet sayesinde hedef kitlesi üzerinde daha sağlıklı çalışmalar yapabiliyorlar. Reklamlarıyla gerçekten ilgilenecek kullanıcılara erişmiş oluyorlar. Google Adwords üzerinde reklam çalışmaları kurgulayanlar bu hizmet sayesinde hem reklam giderlerini azaltıyorlar hem de daha az bütçelerle hedef kitlelerine daha etkili bir şekilde ulaşıyorlar. 

 

Bu hizmet internet kullanıcıları için de çok önemli kolaylıklar sunuyor. My Activity, kullanıcıların kişiselleştirilmiş reklamlara ulaşmasını, sadece ilgi duyabilecekleri reklamları görmelerini sağlamaktadır. My Actıvıty, reklamların kontrolünü kullanıcıya bırakırken aynı zamanda kullanıcıların görmek istemeyeceği reklamları da engellemesine ve bir daha görülmemesine yardımcı olacak bir hizmet olarak önemli bir görev üstlenmiş oluyor.


Detaylı Bilgi İçin Arayın