Facebook'ta Takipçi Arttırmanın İpuçları

16 Şubat 2017


Facebook’ta açtığınız sayfanın çok fazla kullanıcı tarafından beğenilmesi ve takip edilmesi, sosyal medya stratejilerinizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Ancak, Facebook’ta başarılı olmak için sadece sayfanızdaki takipçi sayısını arttırmak yeterli olmayacaktır. 

 

Ayrı bir çalışma olarak takipçilerinizin dikkatini çekecek fikirler üretip bu fikirleri uygulamaya koymalısınız. Facebook’taki kullanıcıların sayfanızı beğenmesiyle takipçi kazanmış oluyorsunuz. Zira, daha sonrasında yapacağınız çalışmalarla sayfanızdaki bu takipçilerin ilgisini çekebilirseniz, takipçileriniz o zaman müşterilerinize dönüşmüş olacaktır. 

 

Takipçilerinizin dikkatini çekebilmek adına neler yapabilirsiniz ?

. Aile, akraba ve tanıdıklarınızdan sayfanızın takipçi sayısını arttırmak konusunda yardım isteyebilirsiniz. İlk etapta işe yarayacak bu çalışma sizi veya sayfanızı tanımayan insanların dikkatini çekecektir. 

.Soru, anket ve yarışma türündeki içerikler genellikle kullanıcıların ilgisini çeker. Kullanıcılar bu tarz içeriklere ilgi gösterecektir.

. E-ticaret sitenize ve E-ticaret sitenizin bloğuna sosyal medya platformdaki sayfalarınızı içeren bir sosyal paylaşım özelliği eklemeniz faydalı olacaktır. Bu yolla takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.

. Facebook’taki sayfanıza açılış videosu ekleyerek takipçilerin dikkatini çekebilirsiniz.

. E-ticaret siteniz için oluşturduğunuz bloğunuzda oluşturduğunuz yazınızı vakit kaybetmeden Facebook sayfanızda da paylaşmalısınız. Takipçilerinize ilgi çekici başlıklara sahip yazılar sunarak takipçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

.Facebook’ta etkileyici konseptler oluşturabilirsiniz. Sadece size has bir paylaşım türü veya tarzı oluşturabilirsiniz. Eskitilmemiş orijinal bir içerik olacağı için etkileşim oranı da yüksek olduğu takdirde çok hızlı bir şekilde kullanıcıların ilgisini kazanabilirsiniz. 

. E-ticaret siteniz üzerinden müşterilerinize gönderdiğiniz maillerin imza bölümüne Facebook sayfanızın linkini ekleyebilirsiniz. 

. İnternet sitenizdeki sayfalarda Facebook sayfanızı ön plana çıkarabilirsiniz. Facebook sayfanıza insanları yönlendirebilmek için ikon veya sloganınızı sitenizde dikkat çekici bir şekilde kurgulayabilirsiniz.
. Facebook’ta ilgi çekici fotoğraflar ve videolar paylaşmaya ve bu içeriklerin kaliteli olmasına özen gösterin. Bu sayede ürün veya hizmetlerinizi Facebook üzerinden etkileyici bir şekilde tanıtabilirsiniz. Facebook’ta beğenilme ve paylaşılma oranlarının çok yüksek olması avantajını da kullanma şansına sahip olursunuz.

. Üreteceğiniz içeriklerle takipçilerinizi onlardan beklentilerinize doğru yönlendirebilirsiniz. Bu konuda bilgilendirici, ilginç ve eğlenceli tarzda içerikler üretebilirsiniz.

. Facebook reklamlarını kullanarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz. Özellikle maliyet açısından çok uygun olan Facebook reklamları, doğru kurgulandığında takipçi kazanmak konusunda çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

. Sayfanızı beğenmeleri karşılığında, Facebook kullanıcılarına ‘özel’ bir indirim tanımlayabilir, bu durumu bir kampanya haline getirip yayılması konusunda çalışmalar yapabilirsiniz.


Etiketler : facebook, takipçi, ipucu
Detaylı Bilgi İçin Arayın