E-Ticarette Yaratıcı Paketlemenin Faydaları

24 Mart 2017


E-ticaret firmaları, sektördeki yoğun rekabette ön plana çıkmak için yeni stratejiler üretmek durumunda kalıyorlar. Firmalar, yenilikçi çalışmalarla tüketicileri etkiliyor ve böylece tüketicilerin davranışlarını da değiştirmiş oluyorlar.

 

E-ticarette müşteriye gönderilecek ürünün paketleme aşaması, her ne kadar çok fazla üstünde durulmasa da bu konuda yapılacak yenilikçi çalışmalarla, firmanızı müşterilerinizin gözünde çok değerli bir yerde konumlandırabilirsiniz. E-ticaret sitenizden ürün siparişi veren müşteriniz belirli bir süre bekledikten sonra, ürünle birebir temas ettiği ilk an paketi eline aldığı an olacaktır.  Bu aşamada, ürün paketinizle müşterinizi etkileyebilir ve heyecanlandırabilirsiniz. Bu durum da, müşterinizin ilerleyen zamanlarda tekrar firmanızdan alışveriş yapmasını sağlayabilir.

 

Müşterilerinizle Empati Yapın


E-ticaret sisteminin geleneksek ticaret sisteminden en büyük farkı, müşterilerin ürünü satın aldıktan sonra ürünün ellerine geçmesi için belirli bir süre beklemesidir. Ürünlerinin eline geçmesini heyecanla ve sabırsızlıkla bekleyen müşterileri, yaratıcı bir paketleme ile etkileyebilir ve memnun edebilirsiniz. Klasik, tek tür bir paketleme yerine yaratıcı bir paketleme ile müşterilerinizin memnuniyetini sağlayabilirsiniz.

 


Tavsiyelerden Faydalanın


İnsanların yoğun bir şekilde sosyal medya platformlarında vakit geçirmesiyle birlikte, E-ticaret firmaları da sosyal medya platformları için reklam ve pazarlama çalışmalarına yoğunluk vermeye başladılar. Kullanıcıların firmanızın paketleme sistemi hakkında yapacağı paylaşımlardan da faydalanabilirsiniz. 
Kullanıcıların memnuniyetlerini içeren paylaşımları diğer takipçilerinizle de paylaşarak markanızı daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Birbirine yakın olan insanlar birbirinin tavsiyelerini değerli bulduğu için yapacağınız bu çalışmalar markanız adına çok faydalı olacaktır. Bu sayede tek bir müşterinize ulaştırdığınız paketle sayısız insanı etkileyebilirsiniz. 

 


Sipariş Sayılarınızı Arttırın


Yapılan istatistikler incelendiğinde, paketleme sistemini yaratıcı bir şekilde kurgulayan firmaların genellikle aynı müşteriden sipariş almaya devam ettiği gözlenmektedir. Müşterilerinizin kendilerini değerli hissetmesi gelecekte alacağınız siparişlerin önünü açıyor. Yaratıcı paketleme stratejileri geliştirerek siz de firmanızın satışlarını arttırabilirsiniz.  

 

Yaratıcı Paketleme İle Hedef Kitlenize Ulaşın


Rekabet ettiğiniz firmalar arasından yaratıcı paketleme ile ön plana çıkmanız çok güçlü bir ihtimal. Etkilediğiniz müşterilerin tavsiyeleriyle yayılacak olan markanız, potansiyel hedef kitlesine de ulaşma yolunda büyük bir mesafe kat edecektir. Bu sayede hem satışlarınızı arttırmış hem de marka bilinci yaratmış olacaksınız. 


Detaylı Bilgi İçin Arayın